Marcowe nowości w kinach

0
298

Wiosna i ciepłe dni coraz bliżej, a do Heliosa wkracza gorący repertuar na pierwszy tydzień kinowy w marcu. Zagoszczą w nim długo wyczekiwana megaprodukcja „Diuna: Część druga”, jak również przedpremierowe projekcje animacji „Kung Fu Panda 4”. Ponadto widzowie sieci mogą wybierać z szerokiej oferty seansów specjalnych i wielu hitów obecnych w bieżącym repertuarze.

„Diuna: Część druga” to niewątpliwie najbardziej oczekiwana światowa premiera końca tegorocznej zimy. Paul Atryda powraca na kinowe ekrany z zamiarem zemsty na wrogach, którzy doprowadzili do śmierci jego najbliższych. Przygotowując się do trudnego starcia z przeciwnikami, musi zawrzeć sojusz z Chani i Fremenami. Z tą pierwszą zaczyna łączyć go coraz głębsza więź. Bohater stoi przed wyborem między miłością życia a walką o los wszechświata… W obsadzie plejada gwiazd, między innymi: Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler, Florence Pugh czy Javier Bardem. W wybranych kinach film będzie dostępny także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Ponadto w repertuarze znalazły się najgorętsze nowości ostatnich tygodni. „Pies i kot” to komediowa propozycja dla całej rodziny, opowiadająca o poszukiwaniach dwóch zaginionych czworonogów. Jednym z nich jest kotka Diva, gwiazda Internetu z milionami followersów na koncie, a drugim – pies z ulicy, Waldi. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią, Monikę, natomiast Waldi zrobi wszystko, by nie dać się złapać Jackowi – złodziejowi, któremu jest winien pewien wartościowy przedmiot… Jakby tego było mało, parę poszukujących tropi policjant o złych zamiarach!

W kinach sieci Helios można także obejrzeć film „Sami swoi. Początek”, czyli preludium do kultowej trylogii. Akcja rozgrywa się na przedwojennych Kresach, gdzie gospodarstwa Kargulów i Pawlaków również graniczyły ze sobą, ukazując losy rodzin przed przesiedleniem na Ziemie Odzyskane. W tej barwnej opowieści drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabierają widzów w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż!

Inną polską produkcją, która wciąż gromadzi kinomanów przed wielkimi ekranami, jest „Akademia Pana Kleksa”. Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy to rodzimy tytuł z największą liczbą widzów od lat! Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Szalony pedagog, Ambroży Kleks, pomaga jej nie tylko rozwinąć swój potencjał, lecz także rozwikłać rodzinną tajemnicę.

Podczas weekendu, 2 i 3 marca, na całe rodziny czekają przedpremierowe pokazy brawurowej animacji „Kung Fu Panda 4”. Główny bohater, Po, zostaje duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Nowa rola wydaje się do niego nie pasować, a także niesie ze sobą kolejne problemy: Po musi znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika na swoje miejsce. Na horyzoncie pojawia się też nowa przeciwniczka – Kameleona… Seansom towarzyszą quizy i konkursy dla najmłodszych!

W pierwszym tygodniu marca w repertuarze znajdzie się cykl Kino Kobiet, gromadzący fanki pozytywnych, filmowych wrażeń. Tym razem na ekranach znajdzie się zwariowana komedia „Miłość bez ostrzeżenia”. Nowojorski kompozytor, szukając pomysłu na nowe dzieło, spotyka wyjątkową panią kapitan… Obok hollywoodzkich gwiazd, takich jak Peter Dinklage czy Anne Hathaway, w produkcji zagrała Joanna Kulig. Jak zwykle przy pokazach z cyklu, sieć zachęca do tematycznego dress code’u – tym razem będą to kombinezony robocze!

W poniedziałek, 4 marca do kin Helios zawita najnowsza odsłona projektu Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie dramat wojenny „Strefa interesów”. Wstrząsający film opowiada o rodzinie komendanta obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Bliscy SS-mana żyją w dużym domu z pięknym ogrodem, ciesząc się życiem i wypierając fakt, że tuż obok wybudowano piekło dla milionów ludzi. Film został nominowany do tegorocznych Oscarów aż w pięciu kategoriach.

W repertuarze nie zabraknie cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu można nadrobić zaległości w polskiej kinematografii. W czwartek, 7 marca odbędzie się projekcja niezwykle ciepło przyjętej ekranizacji dzieła Władysława Reymonta – „Chłopi”. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Film został zrealizowany w technice animacji malarskiej, w której przedstawiono dzieła Młodej Polski.

Oprac. Małgorzata Trasna