Jakość przestrzeni publicznych 🗓

0
1012

Dlaczego wiele inwestycji sprawia, że podskórnie czujemy drastyczne obniżenie jakości przestrzeni po wprowadzonych interwencjach?

„Betonoza”, jako jedna z chorób przestrzeni publicznych polskich miast, wywołana bezrefleksyjnymi, niekonsultowanymi projektami, które nie uwzględniają potrzeb i zachowań użytkowników, ignorują zmiany klimatyczne i potrzebę zieleni w mieście.

Projekty takie bardzo często wykonywane są w ramach modernizacji, rewaloryzacji, rewitalizacji i w teorii mają za zadanie podnieść jakość życia w mieście, wyciągać pewne obszary miast z sytuacji kryzysowych, sprawiać, że „będzie lepiej”. Czy jakość przestrzeni rzeczywiście przekłada się na jakość życia w mieście? Jak możemy to zmierzyć? Czy przeprojektowanie przestrzeni publicznych wpływa na zażegnywanie sytuacji kryzysowych? Kiedy możemy mówić o sukcesie działań inwestycyjnych w przestrzeni publicznej? Jak i po co włączać mieszkańców w procesy zmian przestrzennych?

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Jurecka-Fryzowska (Laboratorium Innowacji Społecznych)
Rozmowa będzie do wysłuchania na platformie Zoom. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia.

Wydarzenie realizowane jest w cyklu ŻYJ DOBRZE W MIEŚCIE, w którym poruszane są kwestie otaczającej nas przestrzeni. Co zrobić, aby była wspierająca dla mieszkańców i umożliwiała wygodne życie?

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Do pobrania: Instrukcja jak dołączyć do wydarzenia poprzez program ZOOM Video Communications

Scheduled miasto