V LO – na policyjnej strzelnicy

0
19

Uczniowie klasy o profilu policyjnym z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach praktycznych, które odbyły się na policyjnej strzelnicy.

Pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy młodzież nie tylko poznała zasady bezpieczeństwa obowiązujące na tego typu obiektach, ale również zdobyła pierwsze doświadczenia w obsłudze broni palnej.

Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z procedurami obowiązującymi przed i w trakcie korzystania ze strzelnicy, uczyli się rozkładania i składania różnych modeli broni, a także podstaw celowania i oddawania strzałów. Funkcjonariusze Policji kładli szczególny nacisk na odpowiedzialność, samodyscyplinę i świadomość zagrożeń związanych z posługiwaniem się bronią.

Dla młodych adeptów służb mundurowych były to bezcenne zajęcia – łączące teorię z praktyką i pozwalające poczuć realia przyszłej służby. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i z entuzjazmem chłonęli przekazywaną wiedzę. Wizyta na strzelnicy z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Fot. gdynia.policja.gov.pl

Oprac. Przemek Wutowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here