Nowe miejsca rekreacji, inicjatywy z zakresu kultury lub zdrowia, a może inwestycje sprzyjające ochronie klimatu i środowiska? Jeszcze do dzisiaj (22 lutego) można składać projekty w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2021.
Projekt w gdyńskim Budżecie Obywatelskim może złożyć każdy niezależnie od wieku, zameldowania, a nawet obywatelstwa. Wystarczy, że zamieszkuje na stałe w naszym mieście. Podstawą – zarówno w przypadku inicjatywy dzielnicowej, jak i miejskiej – jest wypełniony wniosek.
Do BO2021 można składać małe (o wartości do 10 tysięcy złotych) oraz duże projekty dzielnicowe (do 90% środków w puli dzielnicowej), a także projekty miejskie (o maksymalnej wartości pojedynczego projektu w wysokości 1 mln złotych). Łącznie jest siedem kategorii: komunikacja i organizacja ruchu, przestrzeń publiczna, sport i rekreacja, zdrowie i polityka społeczna, edukacja, zieleń i ochrona środowiska oraz kultura.
Co więcej, w tym roku wyszczególniona została specjalna kategoria tematyczna, czyli Klimatyczny Budżet Obywatelski. W jego ramach można składać wnioski dotyczące m.in. inicjatyw prowadzących do zwiększenia ilości zieleni w mieście, efektywnego gospodarowania wodą, udziału alternatywnych źródeł pozyskiwania energii czy zmniejszenia emisji CO2, a także działań edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych w tych obszarach.
Wniosek do BO2021 najłatwiej złożyć za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi projektów, który jest dostępny na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl. Wypełnione formularze można składać także osobiście (w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31 oraz w recepcji centrum sąsiedzkiego Przystań Śmidowicza 49, w godzinach pracy tych instytucji). Wnioski można również wysłać na adres: Laboratorium Innowacji Społecznych z dopiskiem „Projekt – Budżet Obywatelski”. Jest też opcja złożenia formularza przez skrzynkę podawczą ePUAP: /LISGdynia/SkrytkaESP/ – wybierając formularz „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.