Dziewięć parków kieszonkowych powstanie w różnych częściach Gdyni. Wkrótce rozpoczną się pracę nad pierwszym z nich, zlokalizowanym na Dąbrowie.
Powstanie tam oaza ziołowa, do utworzenia której inspiracją było sąsiedztwo ulic z nazwami roślin o kulinarnym przeznaczeniu oraz właściwościach leczniczych. Park usytuowany będzie na skrzyżowaniu ulic Miętowej i Tymiankowej i powstanie w nim ziołowa oaza, inspirowana nazwali ulic otaczających tą dzielnicową przestrzeń.
Niewątpliwą atrakcją parku będzie małe oczko wodne, przy którym również pojawią się rośliny, nazwami nawiązujące do pobliskich ulic m.in. skrzyp zimowy (ul. Skrzypowa). W trosce o całoroczny atrakcyjny wygląd rabat, ogrodnicy zadbają o mocne kolorowe akcenty, na wiosnę teren ozdobią kwiaty narcyza trąbkowego, a na jesieni zakwitnie na nim szafran. W parku znajdą się 2 drzewa, 1522 byliny, 51 krzewów, 3279 roślin cebulowych oraz mała architektura: 2 ławki, kosz na śmieci i tablica informacyjna.
Gdyńskie Kieszonki Obywatelskie to ogólnomiejski projekt Budżetu Obywatelskiego 2019, który uzyskał drugi wynik w głosowaniu. Projekt sieci parków kieszonkowych, czyli stosunkowo niewielkich terenów zielonych zlokalizowanych w obszarach miasta o intensywnej zabudowie, został wypracowany na warsztatach i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gdyni. Założeniem wnioskodawców było stworzenie zielonych przestrzeni, dających mieszkańcom okazję do chwili odpoczynku w otulinie kojącej przyrody.
- Chylonia w sąsiedztwie „Wymiennikowni” (ul. Świecka),
- Dąbrowa (skrzyżowanie ulic Miętowej i Tymiankowej),
- Wzgórze Św. Maksymiliana przy Bibliotece Wzgórze (ul. Świętojańska 141-143 i ul. Biskupa Dominika),
- Działki Leśne (ul. Nowogrodzka),
- Grabówek (ul. Kapitańska),
- Leszczynki (ul. Morska, w sąsiedztwie ul. Zakręt do Oksywia),
- Pogórzu (ul. B. Steyera),
- Pustki Cisowskie–Demptowo tuż obok pętli autobusowej (ul. Sakowicza)
- Wielki Kack (ul. Starodworcowa).