esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Jak uniknąć oszustw podczas pozycjonowania strony?

Wraz ze wzrostem popularności usług SEO w Polsce, zaczęły pojawiać się w branży pozycjonowania stron www firmy próbujące uzyskać przychód w nielegalny lub moralnie wątpliwy sposób wykorzystując niewiedzę swoich kontrahentów.

Branża usług SEO jest jeszcze bardzo młoda, co wpływa na niewielkie zrozumienie jej specyfiki i znajomości technicznych niuansów. Przekłada się to na zwiększoną szansę zawarcia umowy nie gwarantującej nam uzyskania zamierzonych celów.

Oszuści SEO zazwyczaj atakują firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które posiadają ograniczone zasoby budżetowe i know-how, co przekłada się na mniejszą szansę weryfikacji nieprawidłowości dokonanych przez agencję SEO. Jednakże niektóre większe firmy również kupują bajeczne historie oszustów. – wyjaśnia adwokat Bartosz Grube. –  Niejednokrotnie spotkaliśmy się z toksycznymi kampanii SEO serwisów internetowych należących do dużych przedsiębiorstw, które ostatecznie doprowadziły do zmniejszenia ich realnych przychodów, poprzez cofnięcie pozycjonowanego serwisu o kilka stron w indeksie wyników Google.pl.

Co nam grozi jeśli agencja SEO oszukuje?

Co wydaje się niezwykle istotne, konsekwencje współpracy z nieetycznie postępującą agencją SEO mogą sabotować Twój długoterminowy potencjał i przekreślić możliwości uzyskania określonych celów w sieci. Przykładowe konsekwencje oszustw:

Co możesz zrobić w trakcie trwającego procesu pozycjonowania strony?

Jak uniknąć oszustów w branży SEO?

Co zrobić, aby ustrzec się oszustwa?

Przede wszystkim zawrzeć umowę, która jasno określa zasady współpracy i w sposób czytelny określa obowiązki obu stron. Zadbaj, aby umowa określała zasady raportowania wykonanych prac i precyzowała możliwie najwięcej elementów związanych z celem, jaki chcesz osiągnąć w ramach usług SEO. – informuje adwokat Bartosz Grube. – Pamiętajmy jednocześnie, że gwarancja należytego wykonania Umowy są również przepisy Kodeksu Cywilnego. Strona umowy obowiązana jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które stronie nie można przypisać odpowiedzialności. – podsumowuje.

Oprac. Mateusz Kalinowski

Exit mobile version