Dziesięcioro gdyńskich nauczycieli otrzymało awans na stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowego. To awans zawodowy, który potwierdza ich mistrzostwo pedagogiczne oraz sprawia, że ich uczniowie są w najlepszych rękach.
Edukują i pomagają uczniom poszerzać horyzonty, dbają o rozwój intelektualny najmłodszych gdynian. Są przewodnikami, opiekunami, innowatorami i sami nigdy nie przestają się uczyć. Tak w kilku słowach można opisać gdyńskich nauczycieli, którzy odebrali z rąk wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza awanse zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego.
Wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz wręczył awanse 10 gdyńskim nauczycielkom, które w sesji zimowej zdały egzamin. Oto ich lista:
- Karolina Abramowicz – Styn – Szkoła Podstawowa nr 40,
- Beata Hen – Szkoła Podstawowa nr 35,
- Emilia Radomska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5,
- Ewelina Kranas – Siłkowska – Przedszkole nr 7 „Bursztynowa Siódemka”,
- Monika Knut – Przedszkole nr 22,
- Weronika Skwierawska – Przedszkole nr 23,
- Dorota Bielawska – Przedszkole nr 35 „Pod Żaglami”,
- Sylwia Tarała – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi,
- Agnieszka Gutowska – Szkoła Podstawowa nr 48,
- Dagmara Czarnecka – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2.
Jak uzyskuje się awans w edukacji?
W gdyńskiej zimowej sesji awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego wniosek o postępowanie egzaminacyjne złożyło ponad 10 nauczycieli. Zdawali oni swój egzamin przed komisją w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Gdyni. Aby do niego przystąpić, każdy z nich musiał spełnić wiele ściśle określonych warunków. Między innymi posiadać odpowiednie kwalifikacje, odbyć staż z oceną pozytywną i zdać egzamin przed komisją egzaminacyjną, w której skład wchodzili: przedstawiciel Wydziału Edukacji, przedstawiciel Pomorskiego Kuratorium Oświaty, dyrektor szkoły, dwaj eksperci z listy ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz przedstawiciel wskazanego związku zawodowego (na wniosek nauczyciela).
Podczas egzaminu każdy z nauczycieli musiał zaprezentować swój dorobek zawodowy i odpowiedzieć na pytania członków komisji. Awans zawodowy, począwszy od stażysty przez nauczyciela kontraktowego, mianowanego aż po stopień nauczyciela dyplomowanego, oznacza ciągły i efektywny rozwój nauczyciela i mnóstwo korzyści dla uczniów, np. w postaci nowych metod i technik kształcenia oraz coraz większej różnorodności zajęć prowadzonych w szkole. To dobra motywacja do dalszych działań na polu nauczania i wychowania, a co za tym idzie nieustannego wznoszenia gdyńskiej edukacji na jeszcze wyższy poziom.