esencjaGdyni.pl | informacje od Was dla Was

Budżet Obywatelski? Bez dowodu osobistego!

Robisz coś ciekawego i swoim pomysłem chcesz zarażać innych? A może brakuje w Gdyni miejsca dla rozwoju Twojego hobby? Denerwuje Cię, że nie masz gdzie spotkać się ze znajomymi? Teraz możesz to zmienić. Mało tego – podyktuj zmiany, a samorząd wyłoży pieniądze na realizację. Zgłoś wniosek do puli projektów Budżetu Obywatelskiego, promuj projekt i wygrywaj! Nabór wniosków pod tegoroczne głosowanie kończy się już 14 kwietnia!

BOISKA, PARKI, STOJAKI ROWEROWE I WIELE INNYCH
Żeby złożyć wniosek do BO2017 nie trzeba mieć dowodu osobistego. Wystarczy, że jesteś tu zameldowana lub zameldowany. Nikt w końcu nie wie, tak dobrze jak wy, czego trzeba gdyńskim młodym. Boisko? Miejsce do gry w zośkę? Jazdy na rolkach? A może bardzo denerwują Cię nierówności chodnika, które znienacka narażają Cię na upadek? Możesz to zmienić z Budżetem Obywatelskim.

Projekty BO2017 mogą dotyczyć:
→ ładu przestrzennego. To m.in. instalacja nowych lub wymiana ławek, urządzanie zieleni miejskiej, parków i skwerów dzielnicowych i usuwanie starych sprzętów;
→ rekreacji. Może to być wszelkiego rodzaju modernizacja, budowa i doposażanie placów zabaw, terenów i obiektów sportowych oraz terenów rekreacyjnych. Może to być np. ścianka wspinaczkowa na świeżym powietrzu, wybieg dla psów z torem agility itp.
→ zmian organizacji ruchu na drogach gminnych i wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb pieszych, osób niepełnosprawnych, seniorów, rowerzystów i innych uczestników ruchu z ograniczeniem mobilności i komunikacji. Coś dla amatorów jazdy na dwóch kółkach oraz dla tych. A może znasz sposób na ułatwienie poruszania się starszym sąsiadom lub młodszemu rodzeństwu?
→ działań inwestycyjnych i remontowych w przestrzeni publicznej z wyłączeniem budynków – np.: remonty dróg rowerowych, budowa parkingów samochodowych i rowerowych, placów, instalacji oświetlenia itp.
Musisz tylko pamiętać o dwóch rzeczach: po pierwsze, zgłaszane projekty powinny być ogólnodostępne. To znaczy, że każdy, kto tylko będzie chciał, powinien bez problemu móc z tego skorzystać przez co najmniej 6 godzin dziennie od poniedziałku do piątku i przez 10 godzin w weekendy. Po drugie, koszt projektu nie powinien być wyższy, niż pieniądze jakie przeznaczone będą na daną dzielnicę.

WWW.BO.GDYNIA.PL – WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ

Pogadaj ze znajomymi z osiedla, ze szkoły, z fejsbuka. Im będzie was więcej, tym większe szanse macie na to, że projekt zostanie zrealizowany. Wystarczy, że wypełnicie wniosek – to dwie strony A4, żaden elaborat. Napiszcie tam czego chcecie, policzcie ile to może kosztować i zbierzcie listę 25 podpisów poparcia. Gotowy dokument możecie wysłać mailem, przez stronę internetową Budżetu Obywatelskiego, albo wpaść do Laboratorium Innowacji Społecznych. Przybijemy piątkę, pogadamy. W razie czego, pomożemy wypełnić wniosek.

Projekty można wysyłać do 14 kwietnia. Wnioski z poprzednich lat, przykładowe kosztorysy i formularz wniosku znajdziesz na www.bo.gdynia.pl. Możecie też napisać do nas na fejsie, www.facebook.com/LaboratoriumIS.
Dobrze wypełnione wnioski trafią na jesień pod głosowanie mieszkańców. To będzie Wasz czas, żeby wypromować projekt.

Oprac. Laboratorium Innowacji Społecznych

Exit mobile version