Czy dzieci potrzebują placów zabaw? 🗓

0
1263

Zapraszamy 10 lutego o 18:00 na spotkanie (Nie)plac zabaw w mieście. Czy dzieci potrzebują placów zabaw? I co możemy zaoferować w zamian?

Co jest nie tak ze współczesnymi placami zabaw? Są powtarzalne, nudne, kiczowate, płaskie (jak to place), zaprojektowane od A do Z. I co gorsze, nie odpowiadają na potrzeby dzisiejszych czasów. Ale czy mamy jakąś alternatywę? Czy place zabaw mogą wyglądać inaczej? Oczywiście! Zapraszam na spacer po (nie)placach zabaw: naturalne, przygodowe i wodne place zabaw, ogrody społeczne, rzeźby do zabawy, mikroplace zabaw, NERy i wiele innych.

Spotkanie szczególnie polecamy tym, którzy myślą o złożeniu wniosku do Budżet Obywatelski Gdynia. Podczas wydarzenia można będzie znaleźć wiele inspiracji i pomysłów na projekty. Prowadząca: Anna Komorowska – architektka krajobrazu, pedagożka, publicystka, podcasterka.

Spotkanie odbędzie się w ramach nowego cyklu spotkań: „Żyj dobrze w mieście”. Chcemy żyć lepiej, wygodniej, aby miasto dostosowywało się do naszych potrzeb. Jak to zrobić w coraz to bardziej nabierających tempa miastach? Gdzie spędzać wolny czas? Jaka architektura sprzyja dobremu życiu w mieście? Czym najlepiej się poruszać po mieście – jaki środek komunikacji wybrać? Co jest potrzebne, aby otaczająca nas przestrzeń była wspierająca dla mieszkańców i ułatwiała wygodne życie? Prelegentami cyklu „Żyj dobrze w mieście” będą naukowcy, eksperci, urzędnicy oraz aktywiści. Przedstawią wiele godnych naśladowania rozwiązań. Goście nowego cyklu „Żyj dobrze w mieście” – to głównie praktycy, którzy przyczyniają się do poprawy jakości życia w mieście. Ich projekty, działania czy też zawodowe funkcje, jakie pełnią realnie zmieniają życie mieszkańców miast.

Koordynatorka UrbanCafe: Alicja Wiczling
Miejsce: UrbanLab Gdynia – Laboratorium Innowacji Społecznych
aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

W ramach programu „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr DPT/BDG-II/POPT/19/19.

Oprac. Marta Kuniecka

Scheduled budżet obywatelski lifehacki